Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

lpk

Autor MIroslav Bartoš
Předmět lpk
Dotaz

Dobrý den chci se zeptat jak mám postupovat nebo spiše co mám dělat když nesouhlasím a nechci být hodnocen LPK kterou mi určil soud. V patek 8.11.2013 jsem byl u LPK z duvodu podání žaloby o přeskoumaní mého zdravotního stavu a zvišeni z čid 1 na čid 2 protože muj zdravotní stav ohl. páteře se zhoršil a podle LPK se papirově zlepšil, coš neni pravda. Je mošné abych poprvé dostal čid 1 na operovanou nohu a po žadosti o zvyšeni čid 2 mi byla poslana zamitava odpověď s tím že mi čid 1 zustava ale ne na nohu ale na pateř. A v pátek mi LPK řekli že nemám nárok ani na  ČID 1na pateř. LPK dle mojeho názoru nejednalo spravně a přistup danych lékařu nebyl adekvatni a už vubec dustojný,  pro mně až ponižujici když vám někdo řekne že jste tlusty a že mate cvičit tak takhle  se lekař choval a promlouval na moji osobu, přičemž na 180cm 95kg není zase až tak velka nadvaha,  vubec něchtěl vyslyšet moje vyjadření ohl. mych zdravotnich problemu jen mlel svoji pisničku že jsem tlusty a že musim zhubnout a že pak se uzdravim a pateř asi budu mít snad vylečenou. Já nedokažu ani 5minut stat a umivat nadobi aniž by neměl obrovske bolesti a neodpočinul si,  cvičit je pro mně nadlidský vykon. Arogance teto LPK Ostrava Smetanovo Naměstí 2 je nemyslitelná a nechapu jak někdo takovy muže rozhodovat o životě jineho člověka, už jen bezomluvný 25minutový přichod lekaře se mi nelibyl.
 Prosím o radu jak postupovat p. Bartoš Miroslav

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bartoši,

pokud jste již podal správní žalobu, můžete zpochybnit u soudu přidělenou LPK. Je třeba, abyste co nejdříve uvedl, že příslušná LPK je podjatá a není zaručen nezávislý posudek.

S pozdravem Václav Krása