Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Lítost nad všemi, co podali námitku

Autor Vávrová
Předmět Lítost nad všemi, co podali námitku
Dotaz

Dobrý den,

nemám žádný dotaz, jen povzdech a vztek. Podávala jsem námitku koncem května  a zatím mi nic nepřišlo. Po dotazu na OSSZ mi bylo řečeno, že tuhle nějaký pán volal do Prahy, podával námitku v dubnu  a bylo mu řečeno, že se dělá teprve březen!!!!!! Že nikdo nečekal, že toho bude tolik. Můžete mi říct, co jako čekající máme dělat? Např. já, byl mi odebrán PID a asi švihnutím kouzelným proutkem jsem úplně zdravá. Jsem tedy bez příjmu, protože jsem poslední 3 roky nepřispěla ničím do státní pokladny, tak nemám nárok na podporu. A protože jsem vdaná, tak ať si mě živí manžel. A to nikoho nezajímá, že když seženu práci a řeknu, že nesmím dělat nic těžkého a že jsem podala námitku, tak mi nikdo pracovní smlouvu nenabídne.  Nemáte pocit, že je to omezování nás všech námitkářů na trhu práce? Mám 3 roky do starobního důchodu a sehnat práci je přímo zázrak a já měla to štěstí, ale bohužel, když nevím, jak na tom jsem ohledně důchodu, tak mě nikdo nepřijme. A z čeho máme tedy žít, to už nikoho nezajímá. Poplatky se musí platit a pak se máme jít napást, či co???                        

Vím, že mi nemůžete pomoci, ale začínám mít všeho už plné zuby a myslím si, že nervově to dlouho nevydržím, zvlášť, když stále mám před očima našeho LPK, jak se baví na náš účet a posílá na pracák, že mi práci jistě seženou.

Nezlobte se, ale musela jsem si vylit srdíčko, je toho už trochu moc. Já když něco nedodržím, tak hned je nějaký postih, ale ČSSZ překračuje zákonem stanovenou lhůtu pro vyřízení a nic se neděje, nikoho to ani asi nezajímá. Nás lidí dole se nikdo nezastane.

S pozdravem

                      Vávrová.

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vávrová,

mám také vztek když čtu takové dopisy jako je Váš. Státní správa v této věci zcela selhává. Pokusíme se s tím něco dělat, ale nevím zda bude nějaký pozitivní výsledek. Rychle se určitě nic nezmění. Paní Vávrová, pokud byste souhlasila, mohl bych Váš případ zveřejnit, jako příklad současné situace. Potom bych potřeboval spojení na Vás. To mi případně pošlete na e-mail: v.krasa@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása