Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Lhůta pro vyhotovení rozhodnutí

Autor Jarmila Hašková
Předmět Lhůta pro vyhotovení rozhodnutí
Dotaz Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně lhůty vyhotovení rozhodnutí o stupni invalidního důchodu. Jsem v ID a dne 2.5.2018 jsem byla u posudkové komise, kde se lékař choval velmi nestandardně, tudíž jsme si dovolila podat si stížnost u jeho nadřízeného. Na tu mi bylo odpovězeno, nicméně do dnešního dne jsem neobdržela "rozhodnutí", na základě kterého bych mohla učinit další kroky. Obávám se, že mě takto trestají, nebo se zatratilo na poště. Poraďte mi, prosím, jak nyní postupovat, či kam se obrátit. Děkuji za odpověď, s pozdravem Jarmila Hašková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hašková,

současný stav posudkové služby je takový, že vše jim strašně dlouho trvá. Doporučuji Vám se obrátit na OSSZ s dotazem, nejlépe telefonicky, a požádat je o vysvětlení. Pokud by odpověď byla taková neurčitá, můžete mi na adresu v.krasa@nrzp.cz poslat Vaše údaje, to je jméno, narození, adresu a mohl bych udělat dotaz na ČSSZ. Samozřejkmě bych potřeboval, o kterou OSSZ se jedná. Ale spíš bych řekl, že je to u nich standardní věc, že lidé na vše čekají.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.