Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Lhůta posudkové komise k vyřízení odvolacího řízení

Autor Martina Bistrá
Předmět Lhůta posudkové komise k vyřízení odvolacího řízení
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, mají dle zákona posudkové komise MPSV nějaké lhůty pro vyřízení odvolacího řízení? 25.5.2017 jsem podala odvolání pro nesouhlas s přiznáním I. stupně Příspěvku na péči o osobu blízkou na příslušný odbor v Uherském Hradišti. Dne 11.8.2017 mně přišel dopis od posudkové komise z Brna, kde se mně omlouvají, že nemohli ve stanovené lhůtě zařadit případ na program jednání PK MPSV. Když jsem si tam zavolala, tak mě pracovnice ministerstva oznámila, že ještě minimálně 3 měsíce budu čekat, než posudková komise rozhodne. Mezi tím jsem musela dceři zajistit každodenní péči charity, která určitě nebude službu poskytovat půl roku zdarma. Je toto v pořádku? Nikoho přece nezajímá, že stát neřeší nedostatek posudkových lékařů, kteří nestíhají řešit případy v termínu/jestli vlastně nějaké mají???/ Děkuji za odpověď matka postižené

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bistrá,

lhůta pro odvolání proti rozhodnutí správního orgánu je podle správního řádu 90 dní. Tuto lhůtu je možné ještě prodloužit o dalších 15 dní. To je tedy celkem 105 dní. To znamená, že správní orgán vědomně porušuje správní řád. Bohužel, proti porušování správního řádú ze strany veřejné moci není žádný opravný prostředek a není žádná sankce. Můžete sice podat stížnost na ministerstvo, ale prakticky se tím nic neřeší.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji