Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Lhůta na podání správní žaloby

Autor František Králík
Předmět Lhůta na podání správní žaloby
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,
byl mně odebrán ID I. stupně a dnes mně přišlo Rozhodnutí od ČSSZ. Proti Rozhodnutí podám námitku. Jestliže však bude vyřízení mé námitky trvat delší dobu než 60 dní, ztratím tak možnost bránit se dál správní žalobou? Nebo se podává správní žaloba proti Rozhodnutí o zamítnutí námitky?  Děkuji, František Králík

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Králíku,

60 denní lhůta pro správní žalobu se počítá až od doby doručení rozhodnutí o námitce a nikoliv od doručení rozhodnutí o důchodu.

S pozdravem Václav Krása