Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Lhůta -kontrola invalidity

Autor Zelený
Předmět Lhůta -kontrola invalidity
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

zhruba před dvěma měsíci jsem obdržel informaci, že bude posuzován můj zdravotní stav pro účely kontroly invalidity-PID. Potřebným vyšetřením jsem se podrobil a praktik mi řekl, že nejspíš dostanu od úřadu vyrozumnění. Dosud mi nic nesdělili...nevíte, jaká je zákonná lhůta - dokdy mají uvedené vyřídit?

Zelený, K.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zelený,

zákonná lhůta je maximálně 60 dní ve zvlášť obtížných případech 105 dní. Měl byste určitě obdržet rozhodnutí o tom, zda Vám bude důchod nějak změněn či jak vyplácen ve stejné výši.

S pozdravem Václav Krása