Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Lékařský přísudek

Autor RenataSvobodová
Předmět Lékařský přísudek
Dotaz Dobrý den,prosím Vás o radu.Zda posudková lékařka při posouzení mého zdravotního stavu muže nepřiznat lékařskou zprávu od ortopeda, konkrétně BCsyndrom krční páteře a argumentovat to tím,že není neurolog.A z neurologické zprávy nepřiznat chronickou krční páteř .A při posudku poposudková lékařka tyto diagnózy nezaznamenala vůbec do posudku o invaliditě.A zaznamenala pouze bederní výhřez ploténky,kdy tvrdila,že výhřez ploténky je malý.A na neurologii mi sdělili,že se jedná o větší. výhřez,který je k operaci.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Svobodová,

domnívám se, že posudkový lékař bohužel může trvat na tom, že chce zprávu neurologa, i když postižení páteře nepochybně je věcí ortopeda. Přesto bych přinesl lékařskou zprávu z vyšetření neurologem. Tím se vyhnete všem komplikacím.

S pozdravem Václav Krása