Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

lékařská posudková komise

Autor Svatava Srníčková
Předmět lékařská posudková komise
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč posudkový lékař nebere v potaz lékařskou dokumentaci, a ikdyž chodím k odbornému lékaři, který napíše, že je nutná nemocenská tak ji bez milosti ukončí. Na jedné posudkové komisi jsem byla (po jedenácti měsících nemocenské) kdy mě lékařka posudkové komise seřvala jako spratka, nazvala mě simulantem a bez milosti ukončila nemocenskou se slovy, že na injekce mohu docházét i z práce. Jsem po dvou ASK operační diagnoza první RMM et OCH III partis med.gen. dx, druhá OCH III condyli medialis fem I.dx,
 zhoršení nálezu na chrupavce, M232 St.p.parc.med.ME et ablationem cartilaginis propteri rptr. et chondr.   RTG: patell Wiberg II.-III.  po ukončení nemocenské jsem byla týden na dovolené a šla jsem znovu na nemocenskou, protože nemohu pořádně došlápnout na nohu bolí hodně při chuzi do schodů i ze schodů, v noci se budím bolestí nemohu sportovat a zatěžovat nohu od bolestí to nejde. 10. října  mám jít na posudkovou komisi a hrozím se toho, že mě opět nemocenskou ukončí 14. října jdu na magnetickou rezonanci.  Odborný lékař doporučuje PN.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Srníčková,

Váš dotaz je příliš odborně zaměřen. Prosím obraťte se na právní poradnu NRZP ČR e-mail: poradna@nrzp.cz nebo telefonicky: 266 753 427.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem.

Václav Krása