Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Křivohlava

Autor Jana
Předmět Křivohlava
Dotaz Dobrý den chtěla jsem se zeptat mám dceru která má oboustrannou těžkou nedoslichavost nosí sluchadla a chtěla jsem se zeptat jestly má nárok na invalidní nebo jiné důchod tendle měsíc ji bude 18 a stálé studuje nemáme ani průkazku pri nemáme nárok tak jsem se chtěla zeptat na co má dcera vůbec nárok prosím o řádu předem vám děkuji Křivohlava

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

záleží na rozsahu zdravotního postižení. Pokud Vaše dcera dosahuje vysokých stupňů nedoslýchavosti nad 85 % Fovlerovi stupnice, pak by asi na důchod měla nárok a bylo by dobré o něj požádat už nyní. Pokud však nedoslýchavost je nižší, tak si myslím, že to bude složitý.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji