Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Krácení starobního důchdu invalidům.

Autor Stanislav
Předmět Krácení starobního důchdu invalidům.
Dotaz

Dobrý den.

Pobírám plný invalidní důchod a mám přiznány výhody ZTP II. V případě, že požádám o  přiznání starobního důchodu budou mně odebrány výhody ZTP? Dále se chci zeptat o jakou částku mně zkrátí stát  výpočtový  základ starobního důchodu za to, že jsem  9 roků nemocný a nemohu pracovat.

                        Děkuji za odpovď a přeji pěkný den.

                                                                                          Stanislav.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Stanislave,

změna důchodu z invalidního na starobní se nijakým způsobem nedotýká přiznaných výhod druhého ani třetího stupně. Pokud Váš starobní důchod by byl vyměřen v nižší částce než je stávající invalidní důchod, tak Vám bude ponechán trvale invalidní důchod. Zákon umožňuje občanovi přiznat vždy ten výhodnější důchod.

S pozdravem.

Václav Krása