Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

kontrolni vysetreni na PID III.st.a splneni naroku na starobni duchod

Autor Milena
Předmět kontrolni vysetreni na PID III.st.a splneni naroku na starobni duchod
Dotaz

Dobry den pane Krasa.Prosim o radu.Pobiram 4 roky PID III.st.,nepracuji.V zari 2012 jsem  zazadala o starobni duchod.Jelikoz byl nizsi nez invalidni ,pobiram invalidni.Nyni mi prisla pozvanka na kontrolu PID III.st.Nevim, jaky duchod bych pobirala, pokud by mi jej odebrali.Zdali by mi nechali starobni duchod ve stejne vysi jako invalidni.Dekuji za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mileno,

přiznám se, že tomu vůbec nerozumím, jak někdo může kontrolovat správnost pobírání PID, když jste již ve starobním důchodu. Doporučuji Vám,k abyste tuto věc zpochybnila, protože jeho odebráním před odchodem do sraobního důchodu by došlo ke zhoršení ekonomické situace, ale na Vašem stavu by se nic nezměnilo. Vy budete automaticky převedena do starobního důchodu po dovršení 65 let věku, ale tento starobní důchod Vám zůstane ve výši PID. proto považzuji nyní Vaší kontrolu pobírání PID za diskriminující. Takto byste se měla i bránit.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.