Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kontrolní lékařská prohlídka

Autor Helena Luňáčková
Předmět Kontrolní lékařská prohlídka
Dotaz Dobrý den, prosím zajímalo by mě, jak se mohu dozvědět, kdy budu mít další kontrolní lékařskou prohlídku. Mám invalidní důchod 1. stupně a dostal jsem poštou Posudek o invaliditě - čili bylo rozhodnuto bez mé přítomnosti. V Posudku je psáno: "Den vzniku invalidity: 26.9.2012 trvá" "Ponechávám stupeň invalidity." Je z toho možné odvodit, že mám invalidní důchod přiznán trvale? Na OSSZ mi řekli, že oni to tam také nemají, jen že ID trvá. Myslím, že každého toto zajímá, i když např. na stránkách: www.naseduchody.cz jsem se dočetla, že lékař nemá správně sdělovat pacientovi, kdy bude příště na KLP pozván. Zajímalo by mě proč, přijde mi to dost diskriminační, nechápu jaký je pro to ze strany posudkových lékařů důvod. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Luňáčková,

posudkový orgán má v zásadě možnost z moci úřední provést kontrolu zdravotního stavu, pokud se domnívá, že došlo k jeho změně. Není žádný plán kontrol. Pokud se budete domnívat, že se Váš zdravotní stav zhoršil, doporučuji zažádat o zvýšení stupně ID.

S pozdravem Václav Krása