Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kontrola po roce invalidního důchodu

Autor Livie.
Předmět Kontrola po roce invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den,

Velice děkuji za odpovědi na moje otázky. Jen díky Vám jsem získala invalidní důchod!

Důchod mi byl příznám po roce neschopenky (osteotomie,spongioplastika,artroskopická operace hlezna) a to od 14.9.2012, nyní po roce mám za sebou půl roku rehabilitací a lázně bohužel vše bez výsledků. LDK kratší o 1,5cm,artroza 2stupně,trvá porocha hlezna,nedoporučeno delší stání a chůze,chůze jen o berlích a šetření LDK.Bohužel jsem na tom hůř než před léčbou........ Nosím berle a daleko nedojdu.Dříve jsem pracovala jako prodavačka, kvůli zdravotnímu stavu jsem o práci přišla a vykonávat jí je naprostá scifi!

10.9.2013 jdu na kontrolu k posudkovému lékaři. Jaké myslíte, že mám šance na trvání invalidního důchodu???? Lékař už má rozhodnuto?? Nebo rozhodne až po kontrole LDK.Když jsem byla před rokem tak už bylo rozhodnuto a podepsala jsem jen papíry ohledně důchodu.Ani nohu nechtěla vidět..... Tak jak to u tohoto přezkoumání chodí??? At vím na co se mám připravit.

Mám strach, že se mě lékař zeptá, jestli mám zdravé ruce a důchod odebere :-(

Moc děkuji za radu a přeji pěkný den!!!!!                        LIV.,

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Livie,

myslím si, že byste neměla mít problém s vašim ID, vzhledem k tomu jak popisujete svůj zdravotní stav. Kdyby se něco stalo, nepropadejte panice, okamžitě napiště námitku, případně se na mne obraťte.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.