Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kontrola invalidity

Autor Marcela
Předmět Kontrola invalidity
Dotaz Dobrý den, mám již 9 let invalidní důchod 3. stupně, naposledy jsem byla posouzena v roce 2011 podle nového zákona. Po celou dobu nepracuji. Teď mi přišlo oznámení o kontrole invalidity a profesní dotazník ( už jsem ho vyplňovala před 2 a třičtvrtě roky). Za osm měsíců dosáhnu důchodového věku, jaký smysl má tato kontrola ??? Je pravda, že pokud by mně byl snížen stupeň, budu ještě12 měsíců pobírat důchod v plné výši jako dosud? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marcelo,

skutečnost, že jste pozvána ke kontrole míry invalidity před dosažením starobního důchodu považuji za otravování lidí. protože jste byla na kontrole vašeho zdravotního stavu již po 1. 1. 2010, nevztahuje se na Vás ustanovení o výplatě ID III. stupně po jeho odebrání v následujících 12 měsících. Tudíž ID by Vám bylo odebráno okamžitě. Pokud by se tak stalo, nebo by byl ID snížen, okamžitě se nahlaste na ÚP, jako uchazeč o zaměstnání, abyste nepřišla o zbytečné měsíce, které by snížily Váš výpočet starobního důchodu.

S pozdravem Václav Krása