Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

konec vyplácení nemocenských dávek

Autor Vlastimila Kořínková
Předmět konec vyplácení nemocenských dávek
Dotaz

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Manžel si 7.10.2011 zlomil nohu-tříštivá zlomenina bérce. Nastali kompikace, absolvoval několik operací a různých zákroků. Po skončení podpůrčí doby pro vyplácení ND žádal a 4x mu bylo vyhověno a vyplácení dávek prodlouženo na konečné datum 5.10.2013. Nyní je od 21.srpna opět hospitalizován na traumatologii, kde se pokouší, zatím neúspěšně, vyřešit jeho zdravotní kompilace. Pracovní poměr nemá ukončen, ale 6.10. 2013 určitě nebude schopen nastoupit do zaměstnání, je dost pravděpodobné, že bude ještě v nemocnici. 18.9.2013 jsem byla s manželovou plnou mocí zažádat o invalidní důchod.Zajímalo by mě ,jak je to s pracovní neschopností,zda automaticky končí s koncem vyplácení ND a jestli ne ,tak jak je to s placením sociálního a zdravotního pojištění.Řešení, které se nabízí,že by  z nemocniční postele rozvázal pracovní poměr a zaregistroval se jako uchazeč o práci,se mi zdá nahlavu postavené. Ikdyž to asi nakonec tak dopadne, protože mu invaliditu 3.stupně těžko přiznají a pracovat určitě nějakou dobu nebude schopen, protože není léčba ukončena./bude-li to půl roku nebo déle, to v současnosti neví nikdo./

Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne

                                                                              Kořínková

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kořínková,

pokud Váš manžel již marodí dva roky, tak mu bude opravdu nemocnost ukončena, ale lékař mu může podle mého názoru za dva dni napsat zvou další pracovní neschopnost. Jinak je dobře, že jste požádali o ID, to jste měli udělt již dříve. Myslím, že po tak dlouhé době pracovní neschopnosti bude invalidní důchod přiznán.

S pozdravem Václav Krása