Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

konec pobírání invalidního důchodu

Autor Tomas Kovarik
Předmět konec pobírání invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý Den, pane Kráso můžete mi prosím říci zda se u Okresní Správy Sociálního Zabezpečení musí nahlásit konec pobírání invalidního důchodu u moji mamky, která je jejím příjemcem za předpokladu že je v nemocnici na JIP v komatu?

Stav je takový, že musí za mamku dýchat přístroj a její nemoc je plicní hypertenze, která je už téměř ve finalním stádiu.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kovaříku,

přiznám se, že Vaší otázce nerozumím. Pokud Vaše matka žije, tak bude pobírat ID, nebo starobní. Teprve, pokud zemře, musíte to ohlásit, i když to asi funguje automaticky.  


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.