Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Konec DPN a co dál?

Autor R.M.
Předmět Konec DPN a co dál?
Dotaz Dobrý den pane Kráso, dovoluji odvážit zeptat na šanci získaní ID. Od září 2012 jsem v léčbě (opakované deprese od r.1998). V březnu letošního roku jsem začala mít bolesti páteře vystřelující do nohy. Léčba neurologem - klasicky analgetika, klid, injekce...Dnes jsem dostala výsledek CT L3-S1- závěr: Chondróza až osteochondróza všech tří zobrazovaných segmentů s extruzemi disků (podrobnosti výše v nálezu). Spondylóza a spondylartóza III. stupně. Retrolistéza L3 I.stupně. Blokáda a forminostenóza v segmentu L4/5. V nálezu je popsáno výrazné snížení všech disků, sklerotické fasety, trnové výběžky, které se téměř navzájem dotýkají, vakouvé fenomény i ve štěrbinách atd. atd. Neurolog mě nikam dále neposlal, pouze mi doporočil, ať se zajdu objednat na rehabilitaci. Psychicky jsem na dně, bolesti a zaskočení náhlou nepohyblivostí si vybralo daň. Je mi 52 let a pracovala jsem jako zdravotní sestra, poté jako obchodní zástupce. DPN mi bude pravděpodobně ukončena v srpnu. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

nejsem posudkovým lékařem. Záleží na vašem ošetřujícím lékaři zda Vám napíše doporučení pro přiznání ID. Pokud však nejste v dlouhodobé pracovní neschopnosti, tak se obávám, že Vám ID nebude přiznán.

S pozdravem Václav Krása