Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

kočkopes

Autor martin
Předmět kočkopes
Dotaz

Zdravím Vás,měl bych dotaz...Z jakýho zvýhodnění je poskytován plný invalidní důchod s dovětkem schopen práce za mimořádných podmínek?Domnívám se že bud invalida je tak těžký že vůbec žádnou práci nezvladne,a  nebo práci normálně zvládá,je jen normálně nemocný a takový lidi bývali kdysi částečně invalidní posuzováni.

U kočkopse duchodu mimořádný podmínky mi o přijde že dotyčný nemá tento důchod na základě toho že je totální práce neschopen,ale jde o jakési zvýhodnění mít duchod a ještě si možnost normálně vydělávat.Tzn. mít řekněme 2 platy,když se to  tak veme.

Tak by mě zajímalo proč tohle vešlo v platnost,v jakým roce přibližně, a proč vlastně když tu jsou částěčný důchody který mají právě být určeny těm lidem co normálně pracují.Těším se že mi o této problematice poradíte.Spousta těžkých invalidů se dnes odvolává že nejsou schopni pracovat a přesto jim přidělily manipulacemi pouze ID 2 stupne,ale tehle kockopes mimořádný podmínky duchod tu stale je.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

tento typ ID existuje již od 60 let minulého století. Důchod je přiznáván lidem, kteří mají velmi omezenou možnost výběru zaměstnání, pro svůj zdravotní stav. Zároveň jejich zdravotní stav je dlohodobě stabilizovaný a k výkonu práce potřebují např. upravené prostředí, zvláštní pomůcky apod.

S pozdravem Václav Krása