Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

klíšťová encefalitida versus částečný důchod

Autor Gondek Josef
Předmět klíšťová encefalitida versus částečný důchod
Dotaz Před cca 1,5 rokem jsem prodělal toto klíšťově oneocnění 2 měsíce jsem byl v nemocnici na kapačkách. Onemocnění zanechalo trvalé následky a velice to ovlivnilo kvalitu mého života. Rok jsem marodil. Musel jsem dát v práci výpověď protože jsem ji dál nebyl schopen vykonávat. Jsem stále velice unaven i po velmi málo namáhavé činnosti jako je třeba uvření oběda nebo umytí nádobí. Na nic se nedokážu soustředit, spím hodinu nebo dvě denně. Několikrát týdně jsem po probuzení dezorientovaný, po delší chůzi (po půl hodině) se začnu potácet a ztrácet rovnováhu. Mám problémy s močením, stolicí a sex. dysfunkcí. Dostal jsem invalidní důchod I. stupně což je u mě 6400Kč. Z toho se ale nedá žít. Takže jsem chtěl zkusit pracovat. Jako hlídač… co lehčího? Dříve jsem pracoval v nkt cables jako dělník potom technolog a mistr. Práci hlídače jsm vydržel asi 3 hodiny a pak pro mě musela přítelkyně přijet a odvézt mě domu. Proti prvnímu stupni důchodu jse podal odvolání a paní doktorka mi sdělila, že veškeré moje námitky jsou neoprávněné protože na únavu nemá tabulky. To je co? Kdybych byl cigán nebo arab určitě by s důchodem nebyl problém. Poraďte mi tedy prosím co mám dělat teda kromě přepadení banky Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Gondeku,

musíte postupovat podle správního řádu, to znamená, že jste měl do 30 dnů podat námitku proti zamítnutí Vaší žádosti o zvýšení stupně ID. Dále pak samozřejmě byste mohl podat správní žalobu. Pokud Vám již uplynula lhůta pro podání námitky, doporučuji Vám podat znovu žádost om zvýšení stupně ID, a to na OSSZ. Pokud Vám bude žádost zamítnuta, musíte podat námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Bylo by dobré, kdybyste měl nové lékařské zprávy. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji