Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Keratokonus a invalidní důchod

Autor Milan Rambousek
Předmět Keratokonus a invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, mám keratokonus....na pravém oku mám 15 dioptrií a na levém oku 1 dioptrii, na pravé oko sem tedy prakticky slepí, na levém mi zas hrozí, že se mi bude nadále zhoršovat, při práci s počítačem mě hrozně bolí hlava, na tv se nemůžu koukat a vadí mi světlo proto musím nosit sluneční brýle...můžu zažádat alespoň o částečný invalidní důchod? nebo bych musel být úplně slepý? Děkuji za odpověď Milan Rambousek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rambousku,

obávám se, že v současné době ještě nebudete mít nárok na ID. Požádat sice můžete, ale osobně si myslím, že šance, že byste dostal ID I. stupně je velmi malá.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.