Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Keratokonus

Autor Klárka Viturková
Předmět Keratokonus
Dotaz

Dobrý den,

 

v březnu 2011 mi byla zjištěna oční choroba Keratokonus (zakřivení rohovky). Mé poslední zaměstnání byla pečlivá vizuální kontrola LCD panelů, montáž a čištění LCD panelů v ultra čistém prostředí a práce s PC. Práce jednoznačně závislá na jemném rozlišení očí + tvrdé záření. V červnu nebo v červenci 2011 budu postupovat léčbu keratokonu metodou CXL. Je mi 28 let. Chtěla jsem se Vás zeptat, zda mám nárok na ZPS nebo ČID.

 

Předem děkuji a jsem s pozdravem

sl. Klárka Viturková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Viturková,

na takovou otázku Vám nedokážu odpovědět. Obávám se však, že pokud Vám zdravotní potíže nebrání v jiných zaměstnáních, tak že nebudete splňovat nároky pro přiznání ČID či průkazky ZTP.

S pozdravem Václav Krása