Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kdy se žádá o invalidní důchod

Autor Andrea Grebeníčková
Předmět Kdy se žádá o invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den pane Krása, chtěla bych se zeptat, kdy se může žádat o invalidní důchod. Tchán je bohužel nezaměstnaný, ještě půlroku bude pobírat podporu v nezaměstnanosti, ale bohužel mu byl diagonstikován neoperovatelný nádor na mozku. Vzhledem k tomu, že není zaměstnaný, tak nemá vystavenou nemocenskou. Kdy nejdříve si může zažádat o ivalidní důchod? A z čeho se takový důchod počítá?

Předem mnohokrát děkuji za odpověď.

S pozdravem

Andrea Grebeníčková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Grebeníčková,

návrh na přiznání ID by měl doporučit jeho ošetřující lékař. Pokud takové doporučení od lékaře bude, pak může Váš tchán o něj zažádat na OSSZ.

S pozdravem

Václav Krása