Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kdy se použije dopočtená doba pro přiznání invalidního důchodu

Autor Zdeňka
Předmět Kdy se použije dopočtená doba pro přiznání invalidního důchodu
Dotaz

Pane Kráso,

od 14.1.2011 mi okresní posudková správa přidělila důchod I.stupně.

Z Prahy mi přišlo zamítnutí pro nesplnění podmínek ustanovení §38 písm.a) zákona č.155/1995

Mám 52 roků celkovou dobu pijištění 22let a 231dní. Zajímalo by mne jestli se na mně nevztahuje.Dopočtená doba.  A jak mám případně postupovat. Děkuji za odpověď, s pozdravem Zdeňka Sklenářová

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sklenářová,

abych Vám mohl pomoci, potřebuji na Váš přímé spojení. Prosím, pošlete mi na adresu v.krasa@nrzp.cz spojení, aby se s Vámi mohla kontaktovat poradna NRZP ČR. Případně se na ní můžete obrátit přímo, a to emailem poradna@nrzp.cz nebo telefonicky 266 753 427. Nerozumím tomu jak je možné, že po tolika odpracovaných letech byste neměla nárok na ID.

S pozdravem Václav Krása