Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

kdy podat žádost o ID

Autor jana
Předmět kdy podat žádost o ID
Dotaz Dobrý den,ráda bych se Vás zeptala na názor.V polovině února 2011 to bude 365 dní od doby,kdy jsem nastoupila PN.Mám za sebou velkou břišní operaci,pozbyla jsem několik orgánů,bez kterých se dá žít a absolvovala jsem 6 cyklů chemoterapie.Doma dokážu relativně fungovat,ale nedovedu si představit vrátit se na celý úvazek do práce s "radostmi" dojíždění MHD k tomu.Lékař mi se slovy,jak to se mnou myslí dobře neustále připomíná,abych si zažádala o ID.Nejsem proti,ale mám pocit,že v lednu by to snad mohlo stačit.Jaký je Váš zkušený pohled na věc,případně i vzhledem k finanční stránce věci. Na stránkách ČSSZ jsou jen informace platné v r.2010. Budu se těšit na odpověď Jana N.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud jste již rok v PN, doporučuji Vám, abyste si požádala o důchod co nejdříve. Vyřízení důchodu je velmi zdlouhavé a mohla byste se najednou ocitnout bez finančních prostředků. PN je sice možné prodloužit ještě o jeden rok, ale prodloužení musí schválit revizní lékař pojišťovny.

S pozdravem Václav Krása