Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kdy je vznik ID 1.stupně

Autor Michal
Předmět Kdy je vznik ID 1.stupně
Dotaz

Dobrý den,

Na posudkové komisy mi přiznali ID 1. stupně a v této zprávě jsem se dočetl že vznik je datum ve kterém jsem nejspíš přinesl poslední zprávu od lékaře.(jiný pos. lekář).. na komisy již jsem byl  13.10.2010 ale jednání se odročilo protože ještě jsem neměl určenou diagnozu...čekal jsem na vyšetření v Rev. Ustavu... a pak absolvoval ještě několik kontrolních vyšetření...a poslední zprávu s diagnozou jsem předal LPS asi 12.1.2011 žádost jsem podával 23.8.2010  Chtěl bych se zeptat kdy vzniká nárok na výplatu důchodu.  Děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Michale,

důchod by Vám měl být přiznán od data jednání LPK, tedy od 13. 10. 2010.

S pozdravem Václav Krása