Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kdy je člověk podle státu práce neschopen?

Autor Tereza Kludská
Předmět Kdy je člověk podle státu práce neschopen?
Dotaz Dobrý den, ráda bych znala Vás názor na situaci která postihla mého muže. Je mu 33 let a cca před půl rokem se u něj objevila bolestivost krční páteře kdy docházelo i k bolestivému "vyskočení" obratlů a následnému zvracení a točení hlavy. Byl odeslán na rehabilitaci kde stav přisoudili disbalanci trapezů a zádových svalů. mezitím s ním zaměstnavatel ukončil pracovní poměr. Od té doby je stále nezaměstnaný protože nikde neprojde zdravotní prohlídkou. Nyní se již dostal do stavu kdy je po další sérii rehabilitace celkově problémy s páteří trvají, k tomu se přidal syndrom rotátorové manžety na dominantní horní končetině takže ji již ani nezvedne, celková disbalance zádových a břišních svalů. Mnoho let pracoval jako řidič či skladník při vysoké fyz. zátěži. Lékaři však můj poznatek že se snížila jeho pracovní schopnost absolutně popírají!! Mám se nechat nebo dál bojovat alespoň za ČID? Máme dvě děti já na rodičovské dovolené a finance již docházejí. Jinak mnohokrát děkuji že tu jste moje maminka má RS a je již upoutaná na lůžko a díky vaší poradně má veškeré výhody které má mít!!! S pozdravem Kludská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kludská,

domnívám se, že byste měla bojiovat za přiznání ČID. Je divné, že Váš manžel není v pracovní neschopnsti, když se takovou dobu léčí. Tím byste alespoň měli nějaké finanční prostředky. Váš manžel si může požádat i bez doporučení lékaře o ID, ale je to vždy velmi komplikované. Lépe by bylo, kdyby měl alespoň jedno doporučení. Žádost se podává na OSSZ. Pokud neuspěje se žádostí, má možnost podat námitku proti nepřiznání, případně se obrátit na správní soud. Myslím, že člověk má zkusit vše.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.