Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kdo přezkoumává námitku proti snížení ID ?

Autor Marci
Předmět Kdo přezkoumává námitku proti snížení ID ?
Dotaz Přeji hezky den,podala jsem námitku proti snížení ID,zajímá mě kdo nyní bude přezkoumávat tuto námitku,respektive můj zdrav.stav,bude vydán nový posudek o invaliditě pokud uspěji,nebo v opačném případě přijde pouze zamítnutí odvolání?Nevím jestli budu muset jít znovu před LPK,můžete mi prosím napsat jak to bude dál?Vím,že námitka nemá odkladný účinek a nové posouzení zdrav.stavu trvá zhruba 60dní pro nový verdikt.Velmi děkuji M...

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marci,

Vaši námitku projedná komise MPSV ČR a ČSSZ. Zpravidla je to tak, že Vaše dokumentace je odeslána na ČSSZ a komise ji prostuduje a vyjádří názor. Někdy si pozvou klienta k pohovoru. Máte právo na nové posouzení zdravotního stavu - to znamená, že byste měla jít před LPS.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.