Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kácení výpočtového základu invalidům při přechodu na starobní důchod.

Autor Stanislav
Předmět Kácení výpočtového základu invalidům při přechodu na starobní důchod.
Dotaz

Dobrý den.

     Vaše odpověď mě plně neuspokojila a proto se táži znovu. Krátí se invalidům výpočtový základ za roky invalidity (t.j. neodpracované roky z důvodů nemoci) při výpočtu starobního důchodu pokud o něj požádají? Ano nebo ne.Chtěl bych jednoznačnou odpověď.V případě,že se výpočtový základ při výpočtu důchodu o neopracované roky  z důvodu nemoci zkracuje  vysvětlete mně prosím, proč.Přiznání vyšší výměry mně je jasná.

                                              Děkuji za odpověď.

 

                                                                                                              Stanislav

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Stanislave,

přesný výpočet důchodu Vám může společně s Vámi požadovanými informace poskytnout Česká správa sociálního zabezpečení, kde Vám důchod výpočítají a současně Vám vysvětlí přesný postup při výpočtu.

Eventuelně se můžete obrátit přímo na právní poradce NRZP ČR e-mail: poradna@nrzp.cz nebo telefonciky: 266 753 422.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem.

Václav Krása