Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

jsem zoufalý ,dotaz zda mám nárok na částečný invalidní důchod a jaký stupen

Autor jára fugas
Předmět jsem zoufalý ,dotaz zda mám nárok na částečný invalidní důchod a jaký stupen
Dotaz

dobrý den ,již 2 roky bojuji s duševními poruchami ,dva roky mě psychyatr láduje antidepresivami a sedativy ,a antipsychotiky ,nemoci mám :panická uzkostná porucha ,agorafobie ,klaustrofobie ,středně těžká deprese ,náladovost ,somatické příznaky ,motání hlavy ,třes ,silná ůnava a spavost  ,pracuji ve firmě již 15 let a byl jsem velmi dobrý pracovník ,funkce vedoucí provozu ,nemarodil jsem ,ale vybíral si dovolenou když bylo nejhůře ,tolerovali mi i kratší pracovní dobu když mi bylo zle ,a čekali že se vrátím do normálu ,ale nestalo se tak ,ale za tu dobu se to začalo měnit a odebrali mi vedoucí funkci ,zkrátili pracovní dobu z 8 hodin na 6 ,odebrali pohotovostní služby ,nemůžu jezdit služebně nikam protože jak se vzdálím daleko od domova propadám panice a klepu se ,začal jsem dělat jen podřadnější práce ,nyní mám novou pracovní smlouvu že kvůli mé snížené pracovní schopnosti budu brát menší mzdu a pracovat méně hodin ,tím se můj zdravotní stav po psychycké stránce zhoršil tak i fyzycký ,špatně si pamatuji ,zapomínám,,někdy vůbec nemluvím a uzavírám se do sebe ,minulý týden jsem měl kolaps s bezvědomím ,zachraná služba mě odvezla do nemocnice ,tam mě naládovali injekcema a kapačkou a druhý den pustili domu,řekli mi že si mám zažádat o částečný důchod nebo jít marodit , z marodního bych ale nezaplatil půjčku kterou jsem kdysi využil na rekonstrukci mého domku ,začínám myslet i na sebevraždu a mám vtíravé myšlenky,co myslíte co mám dělat ?zachránil by mě invalidní částečný důchod k mému sníženému  platu ,domek nemůžu ani prodat protože moje stará maminka tam má věcné břemeno užívání na dožití a nesouhlasí s prodejem ,poradíte mi? jsem zoufalý ,děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Fugasi,

nejlépe bude, když Vám Váš ošetřující lékař napíše doporučení pro přiznání invalidního důchodu. S tímto doporučením se stavíte na okresní správu sociálního zabezpečení a zde podáte žádost o invalidní důchod. Vyřizování bude pravděpodobně trvat dost dlouho, ale potíže, které popisujete by měly být indikovány pro přiznání invalidního důchodu. Kdyby jste neuspěl, tak se mi můžete znovu ozvat.

S pozdravem

Václav Krása