Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ještě jeden dotaz na PID a ČID.

Autor Olga Čmielová
Předmět Ještě jeden dotaz na PID a ČID.
Dotaz

Dobrý den.Pane Krása děkuji Vám za rychlou odpověď.Ale ještě bych Vás prosila o jedno upřesnění dotazu.Měla jsem 2 roky PID a teď mám 7 let ČID a jsem vedená celých 7 let na ŮP.Zhoršuje se mi zdravotní stav ale bylo mi řečeno že když mi dají PID tak ho budu mít neplacený i když ČID mi platí protože nemám v posledních 10 letech odpracováno 5 let.Kdyby mi teď dali PID vztahovala by se na mne novela od 1.1.2010 že místo 5 let v posledních 10 letech odpracovanych by se mi počítalo v posledních 20 letech 10 let?Bude mi v létě 55 let a vychovala jsem 3 děti a odpracováno mam 29 let.Děkuji za odpověď. Olga.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Olgo,

pokud si podáte žádost po 1.1. 2010, bude se již na Vás vztahovat novela zákona o důchodovém pojištění a tudíž na Vás může být uplatněn parametr odpracovaných 10 let v posledních 20 letech.

S pozdravem Václav Krása