Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Je ČID, PID dávkou státní sociální podpory ?

Autor Ladislav
Předmět Je ČID, PID dávkou státní sociální podpory ?
Dotaz

Dobrý den

Je ČID, a PID dávkou státní sociální podpory, která se nezapočítává do příjmů partnera či nikoli ? Započítává se ČID, PID do příjmů manželky (68 000 Kč) pro účely daňového přiznání a následného odpočtu na dani na manželku s nižším příjmem než 68 000 Kč.

Děkuji Vám za odpověď

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ladislave,

ČID i PID není dávkou státní sociální podpory, ale je to dávka sociálního zabezpečení. Počítá se do přijmu jednotlivce nebo rodiny a tudíž má vliv na výši státní sociální podpory nebo na výši dávek sociální péče. Jako příjem se nezapočítává ČID a PID do příjmů z důvodu daňového přiznání, ale uvádí se, že osobě je vyplácen ČID nebo PID, a to z toho důvodu, že taková osoba může uplatnit slevu na dani z příjmu, právě z důvodu pobírání ČID nebo PID.

 

S pozdravem.

Václav Krása