Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

jak žádat o invalidní důchod,nebo o průkaz ztp

Autor HANA BUDINSKA
Předmět jak žádat o invalidní důchod,nebo o průkaz ztp
Dotaz

DOBRÝ DEN,MÁM ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY NOHAMA A PÁTEŘÍ,OPERACE ŽIL,CELÝ ŽIVOT JSEM TVRDĚ PRACOVALA V ZEMĚDĚLSTVÍ A V TECHNICKÝCH SLUŽBÁCH,PRESTĚHOVALA JSEM SE Z MORAVY DO ÚSTÍ N. L.NEMOHU NAJÍT PRÁCI,MÁM NEDOKONČENÉ VZDĚLÁNÍ,ZEMĚDĚLSKOU ŠKOLU,MNOHO NABÍDEK PRÁCE MI SICE PÚŘIŠLO,ALE JEN V PŘÍPADĚ,ŽE BYCH MĚLA PRŮKAY TP,NEBOP INVALIDNI DŮCHOD.JAK MÁM TUTO SITUACI ŘEŠIT PROSÍM PORADTE MI.VYCHOVALA JSEM ŠEST DĚTÍ A NYNÍ JSEM NA PRACOVNÍM ÚŘADĚ.DĚKUJI ZA ODPOVĚD.PŘEJI KRÁSNÝ DEN.HANKA

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Budinská,

pokud nejste opravdu osobou se zdravotním postižením, tak nemůžete spoléhat na to, že Vám bude poskytnut invalidní důchod nebo další dávky pro zdravotně postižené. Můžete na ÚP požádat o průkaz ZTP, ale myslím si, že moc šancí nemáte.

S pozdravem Václav Krása