Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jak žádat o invalidní důchod

Autor Dana
Předmět Jak žádat o invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, v roce 2017/09 se mi stal pracovní úraz, následek pohmožděná práva ruka, zlomenina zápěstní kůstky, operace karpálu, v září to bude rok. Ruka pobolívá a neudržím v ní dlouho těžší věc, neudělám pěst , chybí mi 2-3 cm do úplného zavření. V práci jsem zvedala těžké věci a nyní mi po roce, kdy mi končila smlouva poslali ukončení pracovního poměru. Kdy a jak požádat o sníženou invaliditu, nebo jak zjistím jestli mám na ní nárok. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

žádost o invalidní důchod se podává na Okresní správu sociálního zabezpečení. Musíte se tam dostavit a bude s Vámi sepsána žádost. Obávám se však, že postižení, které popisujete, nebude možná stačit na přiznání invalidity ani prvního stupně. Pokud jste však byla propuštěna z práce kvůli zdravotnímu stavu, který je následkem pracovního úrazu, mohla byste mít nárok na buď jednorázové vyrovnání nebo na rentu. Váš zaměstnavatel tohler velmi dobře ví. Proto byste ho měla oslovit a projednat s ním tuto věc. Zároveň by Vám měl nabídnout práci, kterou byste mohla vykonávat.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.