Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jak posuzuje LPK

Autor trojovský
Předmět Jak posuzuje LPK
Dotaz

Dobrý den,

pane Kráso můžu vědet jak posuzuje LPK zdravotní stav . Jsem sluchově postižení a dnes jsem byl u LPK kde mi řekly že vzhledem k tomu že budu mít naslouchátka tak na ČID nemám nárok proto že sluch se mi tímto spůsobem zlepší .Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Trojovský,

myslím, že jste klasická ukázka toho jak nesprávně je posuzována míra invalidity. Touto logikou by bylo možné říci, že člověk který jezdí na vozíku tak tím nahrazuje svoje nohy a neměl by mít také nárok na nic. Doporučuji Vám, abyste se proti rozhodnutí odvolal se zdůvodněním, že naslouchátka plně nenahrazují ztrátu sluchu. při práci můžou být velkou komplikací. pokud byste neuspěl u odvolání, tak Vám doporučuji, abyste se nebál soudního přezkumu a případně podal správní žalobu. V této věci Vám může pomoci poradna NRZP ČR poradnanrzp@nrzp.cz, tel.: 266 753 427.

S pozdravem

Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.
Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.