Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

jak postupovat při dlouhodobé p.neschopnosti

Autor Luděk
Předmět jak postupovat při dlouhodobé p.neschopnosti
Dotaz

Dobrý den,

delší dobu jsem v prac. neschopnosti s chronickou bolestí zad.Nemohu dál pracovat. Nyní oplyne doba 180dní v prac. neschopnasti , jak mám postupovat?Lázně sem absolvoval , bolest přetrvává při každém i sebemenším pohybu.Je mi 45let, artroza kyčle,diabetická dieta,hypertenze.

Je možné zažádat o invalidní důchod? Jak postupovat dál? Prosím o radu. Předem děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Luďku,

záleží především na Vašem ošetřujícím lékaři. Lékař by měl posoudit Váš zdravotní stav a pokud se domnívá, že Váš zdravotní stav se již nezlepší, může Vám navrhnout přiznání invalidního důchodu. Je to především iniciativa lékaře. Zpravidla se k tomuto kroku přistupuje po delší době pracovní neschopnosti než je 6 měsíců.

S pozdravem

Václav Krása