Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jak napsat žalobu po zamítnuté námitce ohledně invalidního důchodu

Autor Martina
Předmět Jak napsat žalobu po zamítnuté námitce ohledně invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den, tím to bych Vás chtěla poprosit o radu, jakým stylem či způsobem napsat žalobu a k jakému soudu (jsem z okresu Hodonín) ohledně toho, když mi i po podání námitky nebyl důchod přiznán. Paní na OSSZ mi řekla, že si můžu podat ještě žalobu, ale jak ji napsat a co vše byl měla obsahovat mi neporadila. Moc děkuji za Vaši radu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

správní žalobu ve věci nepřiznání ID musíte poslat Krajskému soudu v Brně. Stačí napsat, že podáváte žalobu proti zamítnutí Vaší námitky ve věci nepřiznání invalidního důchodu. Posuzující orgán nevzal v úvahu všechny pokolnosti mého zdravotního stavu, proto se obracím na soud se žádostí, aby soud kontatoval správní pohybení ze strany ČSSZ. K žalobě přiložte potřebné doklady, to je rozhodnutí o zamítnutí Vaší námitky, dokumenty o Vašem zdravotním stavu. Žaloba musí samozřejmě obsahovat i Vaše identifikační údaje, rok narození, bydliště, rodné číslo atd. U této žaloby se neplatí poplatek a nemusí Vás zastupovat advokát.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji