Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jak napsat odvolání při odebrání plného invalidního důchodu

Autor MagdalenaK
Předmět Jak napsat odvolání při odebrání plného invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den, byl mi odebrán úplný invalidní důchod úplně. V lednu na posudkové komisi mi paní doktorka mi sdělila, že podle nových tabulek sestavených onkolody mi přiznávají dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav 10% a že ona s tím menůže nic dělat, i když tam měla zprávu lékaře, že trpím bolestmi ruky a hrudníku. Že pokud s tím nesouhlasím, mám se odvolat. Jak prosím toto odvolání napsat? Protože už nemám onkologický nález ( a to jsem opravdu ráda), nemám prý nárok ani na důchod 1 stupně. Ale problémy mám a to nikoho nezajímá, jelikož jsem prodělala dvě operace pravého prsa, chemoterapii a následně ozařování, a po této léčbě mám bolesti v oblast prsu a nejvíce bolesti pravé ruky. Protože mám ještě do normálního důchodu 5 a půl roku, měla bych nastoupit do práce na plný úvazek, na to si ale netroufám, protože vím, že nevydržím s tou rukou tak dlouho pracovat, pokud jsem ji delší dobu namáhala, musela jsem k lékaři na injekce proti bolesti.

Teď mi přišlo rozhodnutí z Prahy, že se mi důchod odnímá k 24.2.2011.

Prosím o radu, jak postupovat při odvolání, jak ho napsat, co k tomu doložit.

Děkuji

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Magdaleno,

proti rozhodnutí o odebrání ID se podává námitka. S námitkou Vám pomůže poradna NRZP ČR, poradna@nrzp.cz, tel. 266753427.

S pozdravem Václav Krása