Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jak napsat odvolání.

Autor Iva
Předmět Jak napsat odvolání.
Dotaz

Dobrý den. Nebyl mi přiznán částečný důchod. Dostala jsem Rozhodnutí , že  schopnost soustavné výdělečné činosti klesla jen na 25% Dole  je připsána věta    Proti tomuto rozhodnutí se řádné opravné prostředky v řízení správním nepřipouštějí. Znamená to , že se nemůžu odvolat? Nebo jak mám postupovat a na koho se obrátit, když s tímto nesouhlasím . Moc děkuji za odpověď. Iva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivo,

vzhledem k nepřítomnosti pana předsedy Václava Krásy jsem převzala Váš dotaz k vyřízení a sděluji následující.

Odvolat se můžete prostřednictví m  žaloby k soudu, v Praze jde o městský soud, mimo jde o soudy Krajské. Lhůta je dvouměsíční ode dne doručení rozhodnutí ČSSZ.Pokud by jste nám sdělila svoji adresu na tel.č. 266 753 422 a zavolala nám, sdělíme vám bližší náležitosti formy žaloby. Tato žaloba se podává k soudu bez kolkovného.

Tolik v odpověď .

S pozdravem.

JUDr. Věra Dreslerová

poradce NRZP ČR