Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ivalidni duchod

Autor p,mattasova
Předmět ivalidni duchod
Dotaz dobrý dem měla bych dotaz je mi 48 let od roku 2004 jsem pobírala čid pak mi byl změněn na 1 stupen a pani doktorka mi zdělila že se mi stav zhoršil a mohl by mi být uznán 3st.ale během meho id jsem pracovala jen brigádne tak nemam placene soc. pojištěni to behem 20 let musi bit hrazeno 10 let nebo behem poslednich 10 let 5 let pred přiznánim id jinak na něj nemám nárok ale nechápu jestli to je myšleno do toho roku 2004 nebo do teto doby kdy by mi byl změněn z toho prvniho na treti stupen dekuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mattasová,

vždy se bere posledních deset nebo dvacet let, a to podle toho co je pro žadatele výhodnější. Nesmí to však být roky celé profesní kariéry, ale vždy poslední roky od data podání žádosti o ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.