Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ivalidita 3.stupně

Autor suchánková alena
Předmět ivalidita 3.stupně
Dotaz Dobrý den mám na Vás dotaz ohledně postupu posudkového lékaře. V lednu2014 jsem prodělal infark následně v unoru jsem podstoupil baypas. Poté jsem byl na doléčení v lázních.V dubnu jsem byl předvolán k posudkové komisi ,kde bylo řečeno ,že abych měl nárok na invalidní duchod musím marodit nejméně 1rok a abych si podal novou žádost nejpozději v říjnu. V listopadu 20 jsem byl na angioplastice zbytku poškozených cév.A26. listopadu jsem byl opět před posudkovou komisi kde mi byl přiznán plný invalidní duchod 3stupně .ale jen od toho 20 listopadu kdy jsem byl propuštěn z nemocnice.Zajimalo by mne jestli byl tento postup správný nebo jestli neměl být počítán již od toho ledna. Děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Suchánková,

posudková komise postupovala v souladu se zákonem. Důchod je přiznáván až po určité době po onemocnění.

S pozdravem Václav Krása