Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inv.pn

Autor Jaroslava
Předmět inv.pn
Dotaz

Dobrý den,v roce 2009 jsem byla na oparaci páteře Dg.iritačně zanikový kořenový sy L5I.sin.protuseL4/5 spondylarthrosis L-5SI I.sin.Dostala jsem inv.důchod 3 stupně. po roce a půl se mi zhoršil zdrav. stav že po 4 měcícich pracovního poměru jsem musela práci ukončit.Byla mě doporučená neschopenka a druhá operace podstoupila jsem jí letos v červnu.14 dní před operaci posudkový lékař posoudil že jsem schopná plnit povinnost o uchazeče o zam.a neschopénku ukončil.Odvolala jsem se do Brna a nemocenská pokračovala.nyní jsem 3 měsíce po druhé operaci a ten samý pos.lékař opět zrušil nemocenskou na vyšší stupeň než je 1 nemám nárok.Je mi 56 let mám 40 let odpracovaných.Do práce mě nikdo nevezme jsem samoživitelka a nevím co dělat ,tak Vás prosím o radu jestli se mám pořád odvolávat nebo se nechat zastřelit.Dg.druhé operace hernia disciL4/5sin.recid+stenosis k reviziL4/5 z leva. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jaroslavo,

domnívám se, že stojí za to se znovu odvolat. Zároveň Vám doporučuji zvážit možnost předčasného odchodu do starobního důchodu. Pokud jste měla nějaké děti, tak byste pravděpodobně mohla splňvat podmínky pro přiznání předčasného důchodu. Je sice pravda, že předčasný důchod je nižší než standardní starobní důchod a nelze jej již přepočítat. Na druhé straně by se Vám vyřešil tento problém.

S pozdravem Václav Krása