Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inv.duch.z mladi nizký od r.1975 nyni mne je 63 let celou pid nebcid

Autor rudolf janeček
Předmět inv.duch.z mladi nizký od r.1975 nyni mne je 63 let celou pid nebcid
Dotaz Prosím není to diskrimitace když nemohu mít příspěvek ikdyž jsem inv.3 stupně ale duševně nemocny z mládí tak mam inv Duch jen v63 let.9600kč.co dělat kdo jde zastane nás duševně nemocných.asi nebudete vede protoževy se starate jen o telesne postižený my jsme všem lhostejny a nemáme zastani.tak tet jde ukažte pane krása co ve vás je jestli kopete jen za vozejčkaře nebo umíte pomoc i nám duševně nemocným z mládí Dekuji za odpověď.janeček rudolf

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Janečku,

samozřejmě, že nerozlišuji mezi jednotlivými druhy zdravotního postižení. Bohužel je to tak, že důchody pro invaliditu z mládí jsou zpravidla nižší než standardní ID nebo starobní důchody. To je obecný jev u všech druhů zdravotního postižení. Bohužel, výše důchodu je neměnná a nelze s tím nic dělat. Je mi to líto.


S pozdravem Václav Krása