Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inv.duchod pro syna

Autor Petra Fantova
Předmět inv.duchod pro syna
Dotaz Dobry den Vaz.pane obracim se na Vas s dotazem.Mam syna r.nar 1997 v kvetnu letosniho roku se mu stal uraz pri stavbe leseni urizl si palec na prave ruce ocelovym lanem.Palec mu prisily ale neni to ok v ruce nic neudrzi a nemuze s nim hybat.Na prac uradu mu rekli at si pozada o duchod jelikoz podle lekare je mozna i reoperace.Dnes mu bylo sdeleno ze musi pozadat az nejdrive v prosinci po pul roce.pochopila bych kdyby byl nemocny ale viditelny uraz? dekuji za jakoukoliv odp Fantova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fantová,

bohužel zákon stanoví skutečně lhůtu od kdy je možné požádat o invalidní důchod, případně o jiné dávky. Souhlasím však s Vámi, že pokud se jedná o viditelný úraz, tak by mohla být lhůta kratší, ale není tomu tak. Syn nemá jinou mopžnost, než požádat o ID až po půl roce.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji