Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inv.důchod do 2009 a nově 2010

Autor Stanislav
Předmět inv.důchod do 2009 a nově 2010
Dotaz

Vážený pane doktore,

  • Od r.2007 pobírám ČID na Bechtěrev (4),letos se mně k tomu přidala artroza kolena a kyčle(3),bylo by pro mě lepší zažádat o změnu výše důchodu ještě letos nebo příští rok?
  • Při posuzování berou se v úvahu i prokázané neléčené těžké deprese?

                                                  děkuji za odpovědˇ.Stanislav

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Stanislave,

při přiznávání inavlidního důchodu se nesčítají body za jednotlivé zdravotní postižení. Systém funguje tak, že se posoudí ztráta pracovní schopnosti, vyplývající z hlavní diagnozy. Pokud je více diagnoz, je možné u posuzování ztráty pracovních schopností u hlavní diagnozy ještě navýšit o několik málo procentních bodů - maximálně 10. Tudíž je třeba, abyste zvážil zda je reálné, že Vám bude za výše uvedených okolností přiznán PID.

S pozdravem Václav Krása