Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inv.duchod

Autor hana čechová
Předmět inv.duchod
Dotaz Dobrý den, letos v únoru mi byl přiznan invalidní důchod II.stupně.Peníze ale zůstali stejné jako při inv.důchodu I.stupně.Důchod jsem pobírala od roku 1998 a podle zákona nemám nárok na přepočet.Ale je mi 57 let a zdravotní stav se horší a bylo mi doporučeno abych nepracovala na plný úvazek (což nezvládnu).Jak se dá tato situace řešit. Děkuji Čechová Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Čechová,

je to skutečně tak, že u ČID přiznaných před 1. 1. 2010 se změna ID z I. na II. stupeň neprojeví na výši důchodu. Před 1. 1. 2010 byly pouze dva stupně ID - částečný a plný. Poté se ten částečný rozdělil na I. a II. stupeň. Proto se výše ID u Vás nemění. Asi byste si mohla zkusit požádat o III. stupeň ID, ale to až tak za půl roku.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.