Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inv.důchod

Autor Josef Buchta
Předmět inv.důchod
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.Obdržel jsem rozhodnutí o nepřiznání inv.důchodu z důvodu ,že jsem nezískal potřebných 5 let z  10 let pojištění před vznikem invalidity.Mám přiznanou invaliditu 3.stupně jsem ročník 1960.Je nějaká možnost jinného plnění inv.důchodu ze strany státu.Na internetu je to na mne moc.Potřebuji poradit tak trochu lidsky.Moc dékuji.S pozdravem Josef Buchta

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Buchto,

pokud nesplňujete potřebný počet let, tak to je opravdu neřešitelné. Musel byste si doplatit pojištění, jinak nic jiného není. Můžete požádat o dávky hmotné nouze, příspěvek na péči a příspěvek na bydlení. Vše vyřídíte na úřadu práce.

S pozdravem Václav Krása