Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inv.důchod

Autor Jaroslav
Předmět inv.důchod
Dotaz

Dobrý den prosím moc o radu.

Mnoho let trpím těžkou dědičnou obezitou třetího stupně, 130kg,BMI 40.Nemohu cvičit ani běhat protože mám artrózu obou kyčlí 2 stupně.Pro velké bolesti kyčlí a noh neujdu ani 200 metrů, nemohu dlouho stát,sedět,ohýbat se,zvedat těžší předměty,.Dlouhodobé chronické bolesti páteře,nepomohly mě injekce ani kapačky v nemocnici,po propuštění se bolesti vrátily s ještě větší intenzitou.Rehabilitace musely být ukončeny z důvodu zhoršení bolestí.V noci nemohu spávat pro silné bolesti zad a kyčlí,neustále musím hledat vhodnou polohu abych usnul.Utišujíci léky které užívám dlouhodobě 4krát denně mě nepomáhají, ba naopak začal jsem mít po nich bolesti žaludku..Dále trpím vysokým krevním tlakem,migrénami.prosím o radu zda je možné zažádat si o inv.důchod a jaká je pravděpodobnost získání id.Moc děkuji Jaroslav

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jaroslave,

domnívám se, že o ID můžete požádat, tím nic nezkazíte. je otázka zda bude přiznán.

S pozdravem Václav Krása