Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

INVALIDYTA 3STUPNĚ

Autor MARIE PAVLÍČKOVÁ
Předmět INVALIDYTA 3STUPNĚ
Dotaz Dobrý den mám plný invalidní důchod třetího stupně a průkaz ZTP/P.Ano jsem odkázána na pomoc druhé a blízké osoby.Léčí mě lékaři na EXPY centrum Praha 2,ul.Kateřinská.Má nemoc je těžká ideopatická distonie páteře,skolioza trupu stáčena v levo včetně hlavy,mám dobíjecí stimulátor,který mi nedělá dobře a ze začátku nefungoval,a po kontrole reoperací mám levou ruku chromou,je toho hodně a nemohu dělat nic,protože mám v těle i v rukách třes.důchod třetího stupně mám 6300kč,je možné požádat o navýšení důchodu?Dávají mi bezmocnost 4000kč,nikam nechodím jen s pomocí svých blízkých.Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaký příspěvek,když mám auto v servisu.Posudkový lékař mě neviděl a rozhodl o částce,kterou jsem Vám napsala.Bohužel pracovat nemohu,čekám kdy mě po třech letech přijdou zkontrolovat,o příspěvku na péči a zda mě lékař uvidí,mám obavy,že si napíše své a pak mám dělat co?Prosím o radu zda mi navýší důchod nebo ne.S pozdravem Marie Pavlíčková.Také nevím naaco všechno mám nárok.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlíčková,

pokud pobíráte ID III. stupně, tak ten bohužel již zvýšit nejde. Mohla byste však požádat o zvýšení PnP, protože tak jak popisujete svůj zdravotní stav, možná byste mohla obdžet III. stupeň PnP, což je 8000,- korun.

Pokud jde o automobil, tak žádný příspěvek na opravu motorového vozidla není. Pokud byste potřebovala třeba upravit auto, abyste jej mohla lépe ovládat, na takovou úpravu byste příspěvek mohla obdržet.

Je mi líto, že Vám nemohu více pomoci.

S pozdravem Václav Krása