Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidny dochodok

Autor Deni
Předmět Invalidny dochodok
Dotaz

Dobry den p. Krasa,

bol mi priznany invalidny dochodok na Slovensku, kedze som zatial obcanom SR.  Momentalne zijem a aj pracujem v CR uz niekolko rokov. Mam ZTP/P preukaz v Cechach ako aj prispevok na starostlivost, mam vysoky stupen invalidity nad 70%. Je mozne poziadat o invalidny dochodok v CR? a za akych podmienok?

 

dakujem Za radu,

Deni

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Deni,

pravděpodobně je možné, aby Vám byl přiznán invalidní důchod v ČR, ale musel byste splnit naše požadavky. Především se jedná o posouzení zdravotního stavu a procentní ztrátu pracovních schopností. Dále byste musel splnit dobu sociálního pojištění - zaměstnání potřebnou pro přiznání ID. Je jasné, že by Vám nebyla počítána pracovní doba, kterou jste odpracoval na Slovensku. Takže to není tak jednoduché. Musel byste v ČR odpracovat 10 let v období posledních 20 let.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása