Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidnni duchod

Autor dagmar
Předmět invalidnni duchod
Dotaz Dobry den. Prosila bych Vas o radu. Jsem jiz 11 mesic v pracovni neschopnosti. Vyhrezy plotenek na krcni pateri a do toho se mi pridali bolesti bederni patere a uz i brneni od kotniku az po palec, ted uz bolesti obou dolnich koncetin, do toho artroza kolen a kycli, prozatim jedne kycle blizici se treti stupen jinak ostatnich kloubu druhy stupen, bolesti kloubu na rukou, hlavne u palcu na rukou. Mam za sebou kapaky, injekce , lazenskou komplexni peci. Ziju vlastne tech jedenact mesicu v bolestech, vlastne jiz dele, protoze jsem nechtela jit na nemocenskou, myslela jsem, ze to prejde a ono se vse zhorsuje. Ceka mne za mesic operace krcni patere a pak dalsi vysetreni reumatologie a jina, ohledne dalsich zdravotnich duvodu. Pani doktorka mi rekla, ze si mam jit pozadat o inv.duchod. nemam vubec silu a hlavne mam strach, jak se ke mne bude chovat posudkovy lekar. Vlastne ani nevim zda mam na nej naroknez se muj zdravotni stav zlepsi. Jen ted vim, ze nejsem schopna fungovat, az se stydim, ze jeste mi neni tolik a narikam.(44let) , moje mama prisla o nohu 62 letech a mela bych ji ja pomahat a ne narikat a zit v takovych bolestech. Dekuji vam za jakoukoliv odpoved. Dasa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dagmaro,

pokud jste již 11 měsíců v pracovní neschopnosti, tak je potřeba zažádat o invalidní důchod. Žádost se podává na Okresní správu sociálního zabezpečení. Je důležité, aby žádost doporučil Váš ošetřující lékař.

S pozdravem Václav Krása